Interaktywne warsztaty

24 listopada 2016 r. nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w dwuczęściowych warsztatach interaktywnych przeprowadzonych przez prof dr. hab Jacka Pyżalskiego. Temat pierwszej części brzmiał „ Jak sobie radzić w sytuacjach trudnych wychowawczo? Jak motywować uczniów do nauki?” a drugiej „ Początek i koniec lekcji – jak zachęcić uczniów do pracy”. Czas spędzony z profesorem pozwolił nam uświadomić sobie jak wiele my – jako nauczyciele- możemy zrobić, jakich sposobów możemy używać i z jakich metod możemy korzystać, aby radzić sobie z negatywnymi zachowaniami uczniów i jak ich zmotywować do pracy. Druga część szkolenia –początek i zakończenie lekcji – pozwoliła nam poznać sposoby na ciekawe rozpoczęcie i podsumowanie zajęć z uczniami. Przyjazna atmosfera, poczucie humoru Pana Profesora oraz cenne rady zapisały się w naszej pamięci. Na pewno będziemy korzystać ze wskazówek profesora zdobytych podczas tego miłego spotkania a zarazem wzbogacać swój warsztat pracy.

Anna Górnicka