Mateusz Glegoła FINALISTĄ Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Mateusz Glegoła, uczeń klasy 4 Technikum Hotelarskiego zdobył tytuł finalisty IX Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.
Centralny etap olimpiady odbył się w dniach 03-06 kwietnia 2017 roku w Kołobrzegu, w  Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak , gdzie 39-ciu najlepszych uczniów z całej Polski walczyło o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej. Konkurs składał się z etapu pisemnego składającego się ze 100 pytań, części praktycznej obsługi konsumenta w restauracji oraz obsługi gościa w recepcji w języku obcym.
Poza rozgrywkami uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję zwiedzić luksusowe hotele w Kołobrzegu oraz uczestniczyć w wykładach i zajęciach przygotowanych specjalnie na tą okazję. Dodatkową atrakcją były warsztaty kulinarne – Pizza Italia, podczas których Mateusz wraz ze swoją opiekunką p. Izabelą Podworską poznali recepturę włoskiej, oryginalnej pizzy oraz samodzielnie wykonali i degustowali włoskie przysmaki.
Olimpiada Widzy Hotelarskiej została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji Narodowej.
Finalista olimpiady zostaje zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz otrzymuje ocenę celującą z przedmiotów zawodowych.
Mateuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.