Pożegnanie pani Elżbiety Grzelewskiej

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego odbyło się uroczyste pożegnanie pani Elżbiety Grzelewskiej, nauczycielki języka angielskiego, która wraz z nowym rokiem szkolnym przechodzi na emeryturę. Oprócz ciepłych słów pani Dyrektor Doroty Kreczmańskiej, głos zabrali również uczniowie i to właśnie słowa przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego chcielibyśmy zacytować:

Droga Pani Elżbieto,
   W imieniu nas wszystkich tutaj zgromadzonych chciałabym Pani prosta z serca podziękować za te wszystkie lata spędzone w tej szkole w roli wspaniałego nauczyciela.

   Francuski pisarz Wiktor Hugo powiedział: „Zycie składa się z powitań i pożegnań”. Dzisiaj nadchodzi chwila, żeby powiedzieć ostatnie „do widzenia” w murach tej szkoły. Obiecujemy, że postaramy się w pełni wykorzystać całą wiedzę, którą przekazała nam Pani , czasami naprawdę w przysłowiowym „pocie czoła”.

   Mogłabym teraz powiedzieć, że to koniec, ale tego nie zrobię. Uważam, że to wciąż początek. Na pewno spotkamy się po latach i z dumą będziemy opowiadać, ile dzięki Pani osiągnęliśmy.

   Longin Jan Okoń pisał: „Trud Twój nie umrze ze mną, będzie żył w słonecznych oczach rozkwitłych w dojrzałości”.

   Kończąc chciałabym w imieniu moich rówieśników złożyć najszczersze, gorące podziękowania za cały trud włożony w nasze wychowanie i edukację. Za dobrą radę, wsparcie i opiekę. Za optymizm, którym mogłaby Pani obdzielić tysiące osób, za głowę pełną wspaniałych, niekiedy szalonych pomysłów, które realizowała Pani podczas zajęć szkolnych. To podziękowanie jest nie tylko od nas tu obecnych, ale od wszystkich, których spotkała Pani przez lata pracy w tej szkole.