Projekt „Zawody na miarę Europy” podsumowany

W ramach projektu dwie szesnastoosobowe grupy uczniów ZSP wzięły udział w miesięcznych praktykach zawodowych w Wielkiej Brytanii. Podczas środowego podsumowania rodzice, uczestnicy oraz zaproszeni goście mogli obejrzeć prezentację podsumowującą projekt, przygotowaną przez Izabelę Podworską, koordynatora projektu. Cała uroczystość została poprowadzona przez uczniów Technikum hotelarskiego: Jolantę Olędzką oraz Karola Kalbarczyka. W trakcie uroczystości wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie otrzymali dokumenty Europass Mobilność, natomiast opiekunowie grup oraz wszystkie osoby biorące udział w realizacji projektu otrzymały serdeczne podziękowania za swój wkład pracy i zaangażowanie.

Uczestnicy projektu Daria Szymańska oraz Mateusz Glegoła opowiedzieli zgromadzonym o miejscach odbywania swoich praktyk, sposobach spędzania wolnego czasu i podkreślili korzyści płynące z uczestnictwa w projekcie. Dodatkowo na wszystkich czekała wystawa fotograficzna „Wspomnienia z Portsmouth”, wyświetlono filmy nakręcone podczas pobytu w Anglii, a to wszystko połączone z wyśmienitym poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów  naszej szkoły, pod kierunkiem Pani Aldony Rzeźnik oraz Pana Macieja Kwiatkowskiego. Fotorelacja na stronie Facebooka „Zagraniczne praktyki zawodowe”.