Wizyta w Publicznym Gimnazjum w Warce

W dniu 27 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły gościli w Publicznym Gimnazjum w Warce. Podczas spotkania przedstawiali uczniom klas trzecich program kierunków kształcenia na rok szkolny 2017/2018. Omawiali zakres tematyczny poruszany na lekcjach w poszczególnych rodzajach klas.

Wymieniali nasze osiągnięcia tj. najwyższe notowania Technikum w powiecie grójeckim za 100% zdawalność egzaminów zawodowych, finalistę IX Olimpiady Hotelarskiej- Mateusza Glegoła, stypendystów Prezesa Rady Ministrów, a także udział w zagranicznych praktykach zawodowych. W zeszłym roku grupa uczniów odbywała je w Anglii, a obecnie kolejne klasy przebywają we Włoszech gdzie realizują swoje programy praktyk.Podkreślali jak ważne jest praktyczne przygotowanie w naszej szkole do zawodu aby móc potem kontynuować naukę na podobnych kierunkach na uczelniach wyższych a także by być wartościowym pracownikiem na rynku pracy. Służą temu też liczne wycieczki zawodowe, gdzie uczniowie mogą podpatrywać jak działają ” od kuchni” przedsiębiorstwa, hotele, lokale gastronomiczne czy jednostki wojskowe i policyjne.

Uczeń Oskar Tomczyk z klasy pierwszej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych podzielił się też z uczniami swoimi wiadomościami na temat znajomości herbat chińskich i japońskich. Pokazał i omówił w jaki sposób przebiega sztuka parzenia herbaty, wykorzystując do tego niezbędne akcesoria. Uczniowie mogli też skosztować zaparzonej przez niego w sposób tradycyjny herbaty żółtej.

Staramy się doceniać i pogłębiać również pasje naszych uczniów.