Wycieczka do ZSP w Białobrzegach

Uczniowie klas gastronomicznych wraz z opiekunami p. Ewą Matysiak i p. Aldoną Rzeźnik w dniu 27 września uczestniczyli w pikniku pod hasłem: „100 jabłkowych inspiracji na 100-lecie Polski”. Impreza został zorganizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach. Zabawa rozpoczęła się konkursami, w których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych z Warki i Białobrzeg. Rywalizacja pomiędzy poszczególnymi klasami była w pięciu konkurencjach: zjedzenie jabłka wiszącego na sznurku bez użycia rąk, wyłowieniu pięciu jabłek z miski pełnej wody bez użycia rąk, obranie jabłka w taki sposób by miało jak najdłuższą skórkę, test na temat wiedzy o jabłkach oraz ocena plakatu wcześniej wykonanego przez uczniów. Drużyna z naszej szkoły otrzymała 28 punktów co dało jej drugie miejsce w rywalizacji. Nagrodą był okolicznościowy dyplom oraz blacha pysznej szarlotki. Po ukończeniu konkursu odbyła się degustacja wspaniałych potraw z jabłkami wykonanych przez uczniów starszych klas gastronomicznych z Białobrzeg. Potrawy były wyszukane i przepyszne. Zabawa była przednia i pozostaje tylko nadzieja, że nie były to nasze ostanie wspólne potyczki i jeszcze wiele razy będziemy mogli rywalizować ze sobą. Dziękujemy Białobrzegom za zaproszenie i do kolejnego spotkania.