Wycieczka po Warce

Klasa na samym początku została podzielona na dwie zawodowe grupy, gdzie każda z nich miała do zrealizowania bardziej szczegółowe zadania programowe. Część logistyczna uczyła się orientacji w terenie używając do tego stworzonego wcześniej przez nauczyciela -roadbooka. Jest to specjalny zestaw „mapek” z dokładnie rozpisaną trasą, istotnymi punktami i wskazówkami, które ułatwiają poruszanie się w terenie. Wyznaczeni piloci grupy, przy pomocy aplikacji- GPS Odomete, wskazywali nam kierunek marszu, odczytywali długość przemieszczenia, średnią prędkość i czas ruchu. Pozostałe osoby z tej grupy odszukiwały w terenie wyznaczone wcześniej punkty- mając do dyspozycji zdjęcia, lokalizowali je na mapie i właściwie oznaczali.
Natomiast zadaniem uczniów grupy hotelarskiej było nanoszenie na mapę kolejnych punktów wycieczki, jakimi były pomniki, kościoły, obiekty historyczne i muzeum oraz ich opisywanie. Każdy obiekt turystyczny opatrzony był komentarzem słownym Dominika Maliszewskiego, ucznia kl.II TH. Treść przekazywanych informacji była uzupełniana rozmaitymi ciekawostkami  i legendami przez Panią Dyrektor Dorotę Kreczmańską. Ostatnim etapem wycieczki była podróż w czasie, jaką przeżyliśmy podczas zwiedzania stylowych wnętrz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Spotkanie z takimi postaciami jak: Kazimierz Pułaski, Tadeusz Kościuszko, Julian Ursyn Niemcewicz, Helena Modrzejewska czy Ignacy Jan Paderewski sprawiło, że mogliśmy lepiej poznać historię naszego kraju.
To jeszcze nie koniec naszych przygód, na wiosnę planujemy kolejne spotkania z roadbookiem, tym razem włączymy do nawigacji zajęcia z posługiwania się kompasem. Mimo niesprzyjającej aury był to dzień niezapomnianych wrażeń i niezłego treningu kondycyjnego 🙂