Wycieczka zawodowa do Poznania

W dniach 17-18 listopada 2016r. uczniowie klas III TL i IV TL, wraz z opiekunami Panią Agatą Gabler-Śliwą oraz Panem Markiem Michałowskim udali się na wycieczkę zawodową do „Miasta Biznesu”, czyli Poznania. Pierwszego dnia grupa miała okazję zwiedzić przepiękny Stary Rynek, gdzie po obejrzeniu słynnych poznańskich koziołków, mieli okazję posłuchać hejnału. W tym miejscu znajduje się renesansowy Ratusz, malownicze domki budnicze, jednak największą uwagę uczniów zwrócił pręgierz z figurą kata – dawne miejsce wykonywania kar. Widzieli także miejsca takie jak: Pałac Działyńskich, Ostrów Tumski, Farę, Biblioteka Raczyńskich, Katedra Poznańska, Zamek Cesarski oraz góra Przemysława z Zamkiem Królewskim. Po zwiedzaniu wybrali się do słynnego Starego Browaru, gdzie podziwiali różne style architektoniczne i wystawę obrazów.

Drugiego dnia przyszli logistycy oddali się całkowicie swojemu kierunkowi zawodowemu. Wyruszyli do Wyższej Szkoły Logistyki. Wycieczka po znanej uczelni obejmowała: prezentację, dotyczącą oferty edukacyjnej uczelni i zawodowych perspektyw młodych logistyków, wykład i ćwiczenia logistyczne oraz zajęcia w Laboratorium RFID. Ostatnim celem wycieczki była firma PROMAG S.A. gdzie przedstawione są nowoczesne rozwiązania dotyczące transportu, depaletyzacji, paletyzacji, składowania i kompletacji towarów. Wszyscy wrócili w cudownych nastrojach, bogatsi w wiedzę i może plany na przyszłość.