Wycieczka zawodowa

Dnia 16.04.2018r. uczniowie klas pierwszych technikum logistycznego wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę zawodową. Pierwszym punktem programu była Państwowa Straż Pożarna w Radomiu. Strażacy wprowadzili uczniów w tajniki tego niebezpiecznego zawodu, poprzez ciekawe opowieści. Młodzież mogła zobaczyć wozy strażackie oraz ich pełne wyposażenie. Jedną z atrakcji było przymierzenie stroju strażackiego. W dalszej części zwiedzaliśmy Centrum Powiadamiana Ratunkowego. Tam jedna z pań pokazała nam, na czym polega jej praca. Mogliśmy wspólnie wypełnić wypełnić formularz zgłoszeniowy. Nagrodą dla uczniów była możliwość obsługi hydrantu strażackiego i przekonanie się o mocy płynącej wody po odkręceniu zaworu.
Kolejną atrakcją było zwiedzenie firmy transportowo – spedycyjnej Jarmax. Wiceprezes firmy opowiedział młodzieży o zasadach panujących na giełdach transportowych, gdzie mogliśmy kojarzyć środki transportowe z wybranymi towarami.
Dzień zakończyliśmy miło spędzonym czasem. Uczniowie byli zachwyceni wycieczką. Wszyscy uważają spędzony czas za pożyteczny i na pewno w przyszłości wykorzystają zdobyte doświadczenia.