Zakończenie projektu

We wtorek 29 maja 2018 r.  odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Viva España! Zagraniczne Praktyki Zawodowe”, podczas którego mieliśmy zaszczyt gościć Pana Wiesława Czerwińskiego- Radnego Powiatu Grójeckiego, Panią Małgorzatę Pawelczyk-Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chynowie oraz rodziców uczestników mobilności. Ten już trzeci wyjazd zagraniczny był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014‑2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.
Młodzież, która prowadziła tę uroczystość podzieliła się ze wszystkimi wrażeniami na temat przebiegu praktyk i samego pobytu w Maladze. Uczestnicy opowiadali o swoich przeżyciach jakie mieli podczas miesiąca spędzonego z dala od rodzin i przyjaciół.
Zagraniczny staż dał im na pewno ogromną szansę rozwoju zawodowego i osobistego oraz był wielką niezapomnianą przygodą.
Każdy z uczestników praktyk otrzymał Certyfikat Europass Mobilność zawierający umiejętności, zarówno te zawodowe jak i społeczne, zdobyte podczas realizacji praktyk, certyfikaty odbycia stażu wystawione przez pracodawców oraz certyfikaty znajomości języka hiszpańskiego, które wystawił partner projektu Tribeka. W przyszłości dokumenty te będą dużym atutem na rynku pracy i zwiększą szansę w znalezieniu wymarzonej pracy.