Lekcje z ZUS

Nasza szkoła znalazła się wśród 1000 placówek, które przystąpiły do ogólnopolskiego projektu „Lekcje z ZUS”. W pilotażowych zajęciach w oddziale radomskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych uczestniczyły klasy pierwsze technikum logistycznego (08.01.2019r.), hotelarskiego i gastronomicznego (14.02.2019 r.). Opiekunkami projektu są panie: Aneta Wodzińska i Emilia Tuźnik.

„Lekcje z ZUS”- to pierwszy, autorski, projekt, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń(zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.