Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 14 listopada w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Było to bardzo ważne wydarzenie dla uczniów nie tylko ze względu na to, że od tego momentu stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, ale także dlatego, że w tym roku obchodzimy setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. W tym szczególnym dniu swoją obecnością zaszczycili nas Pan ppłk rez. Ryszard Olik oraz Pan mjr Daniel Simkowski z 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.30 uczniowie zebrani na sali gimnastycznej w obecności dyrekcji, grona pedagogicznego, nauczycieli, starszych uczniów oraz zaproszonych gości ślubowali i przyrzekali dobrze się uczyć i strzec honoru szkoły.
Po uroczystości odbył się apel upamiętniający setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Młodzież IV TL/TH przygotowała przedstawienie, którego hasłem były słowa Antoniego Słonimskiego: „Ojczyzna moja wolna, wolna”. Wiersze sławiące walkę i bohaterskie czyny naszych rodaków wraz z pięknie zaśpiewanymi pieśniami patriotycznymi uświetniły tę jakże doniosłą i ważną rocznicę.
Nad przygotowaniem i przebiegiem spektaklu czuwały panie: Kamila Stępniewska i Aldona Rzeźnik.