Wycieczka w góry

Klasa 1TH/TG oraz 1TL wraz z panią Anna Górnicka, panią Emilia Tuźnik oraz panią Anna Pawelczyk wybrali się na wycieczkę w góry. Pierwszego dnia zatrzymaliśmy się w Krakowie gdzie wraz z panią przewodnik zwiedziliśmy Stare Miasto szlakiem „Droga Królewska”. Po podróży każdy z uczestników zasłużył na chwile relaksu. Właśnie w tym celu zaraz po zameldowaniu się „U Władka” zjedliśmy pyszny obiad i udaliśmy się na termy „Gorący Potok” oddalone o kilka metrów. Drugiego dnia zaraz po zjedzeniu pysznego, domowego śniadania wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy zdobyć szczyt „Grześ”. Droga na szczyt przez dolinę Chochołowską była długa i męcząca, po mimo tego wszyscy osiągnęli sukces i znaleźli się 1653 m.n.p.m. Ten dzień zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek, tańcami i śpiewem. Ostatniego dnia po opuszczeniu pensjonatu u pana Władzia wyruszyliśmy do Zakopanego. Tam wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, przespacerowaliśmy się po Krupówkach i odwiedziliśmy muzeum Jana Kasprowicza. Cali i zdrowi dotarliśmy do Warki przywożąc ze sobą mnóstwo wspaniałych wspomnień na długie lata. Przez cały czas towarzyszyła nam wspaniała pogoda.