ZSP Warka otwarta na świat

W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z organizacją AIESEC, której celem jest łamanie stereotypów i wywieranie pozytywnego wpływu na otoczenie poprzez bezpośredni kontakt młodzieży ze studentami z krajów całego świata. Dzięki temu mieliśmy przyjemność gościć Mayę z Indonezji oraz Isil z Turcji, które zaprezentowały wszystkim uczniom technikum historię swoich krajów, kulturę, religię, tradycje oraz ciekawostki przyrodnicze i kulinarne. Po pierwszym dniu poznawania azjatyckich ciekawostek, klasa 3 technikum hotelarskiego przybliżyła studentkom historię Warki w najlepszy z możliwych sposobów, czyli poprowadziła szlakiem wareckich pomników i zabytków. To co dla nas jest codziennością, dziwiło i wzbudzało ogromną ciekawość u zagranicznych studentek.
Na kolejne dni uczniowie przygotowali piękne prezentacje o Polsce, by móc jak najlepiej przedstawić walory naszego kraju. Pokazali różnorodność przyrodniczą i polskie tradycje świąteczne, nakarmili pomidorówką i pierogami oraz nauczyli tańczyć poloneza. Uczniowie technikum hotelarskiego mieli niecodzienną sposobność obsłużyć przy ladzie recepcyjnej prawdziwych cudzoziemców. Było to nie lada wyzwaniem, któremu jednak wszystkim udało się sprostać. Uczniowie przełamywali stereotypy i barierę językową wspólnie rozwiązując łamigłówki, grając w kalambury oraz śpiewając popularne piosenki. Pobyt zagranicznych gości wniósł wiele dobrego do naszej szkoły, cele i założenia organizacji AIESEC w pełni zostały zrealizowane i z pewnością będziemy kontynuować rozpoczętą współpracę w kolejnych latach.