Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 14 października obchodzimy każdego roku wyjątkowo. To szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. Nie bez powodu, gdyż to właśnie tego dnia mamy okazję obdarować naszych pedagogów kwiatami i złożyć im życzenia, dziękując za ciężką pracę i wysiłek włożony w naszą edukację.

Z okazji tego święta 11 października odbyła się uroczysta gala wręczenia „Złotych Belfrów 2019”, Swoją obecnością podczas gali zaszczycili nas obecni oraz emerytowani pracownicy naszej szkoły, jak również Zarząd Rady Rodziców w składzie: pani Marzena Jagiełło, pani Agnieszka Kurek i pani Monika Pomian.

Nazwiska zwycięzców do ostatniej chwili owiane były tajemnicą. Złotego Belfra w kategorii „Nauczyciel o Największym Serduchu” zdobyła Pani Aleksandra Bartuszek. Natomiast Złotego Belfra w drugiej kategorii o nazwie „Przyjazna Dusza” zdobyła Pani Klaudia Skowrońska.
Nie zabrakło również Nagród Dyrektora. Pani Dyrektor Anna Górnicka wyróżniła: panią wicedyrektor Ewę Markiewicz, pana Marka Michałowskiego, panią Aleksandrę Bartuszek, panią Anetę Wodzińską, panią Klaudię Skowrońską, panią Anetę Korczak oraz panią Justynę Bojdzińską. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Aby cała uroczystość miała odpowiednią oprawę, pracowało wiele osób. Przedstawienie przygotowane zostało przez klasę III TH/TG oraz Samorząd Uczniowski pod kierownictwem pani Klaudii Skowrońskiej oraz pani Anety Wodzińskiej.
Nad nagłośnieniem czuwał pan Waldemar Stasiak oraz Piotr Szcześniak z klasy III TL i Igor Wicha z klasy III TH/TG. Tradycyjnie dokumentowaniem uroczystości, poprzez robienie pięknych zdjęć, które można obejrzeć pod tekstem, zajęła się pani Agata Gabler-Śliwa. Salę gimnastyczną do akademii przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego, pani Magdalena Szymańska i pan Waldemar Stasiak a miłe spotkanie przy kawie – pani Aldona Rzeźnik, pani Izabela Podworska oraz pan Maciej Kwiatkowski wraz z uczniami z klasy III TH/TG i IV TH/TG