Dzień Papieski

Dzień Papieski w ZS w Warce Od 2001 roku obchodzimy w polskim Kościele rzymskokatolickim Dzień Papieski. Jest to wyraz wdzięczności i łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II oraz promocja Jego nauczania. Święto przypada w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W trakcie Dnia Papieskiego zbierane są pieniądze na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Z tej okazji 16 października w naszej szkole została wyświetlona krótka prezentacja przybliżająca postać oraz nauczanie Jana Pawła II. Do puszek zbierane były także drobne kwoty, które zostały przekazane fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W przygotowaniach pomogła młodzież z klasy 2TH/TG, która pod opieką p. Aldony Rzeźnik oraz p. Macieja Kwiatkowskiego upiekła pyszne rogaliki. Nad przebiegiem czuwała pani Anna Łoboda. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem pana Jakuba Szydło, który przygotował dla nas prezentację o Janie Pawle II.