Letnia sesja egzaminów zawodowych

Rozpoczęła się już letnia sesja egzaminów zawodowych, która jest realizowana w trzech formułach- Formuła 2012, 2017 i 2019.
7 czerwca wystartowała Formuła 2019 i do zmagań egzaminacyjnych przystąpili uczniowie w 123 kwalifikacjach, w różnych zawodach. W naszej szkole byli to uczniowie z kierunków: Technik logistyk i Technik hotelarstwa. Aby zdać ten egzamin, z obu części pisemnej i praktycznej należy uzyskać określoną liczbę punktów, w tym:
– z części pisemnej min. 50% punktów możliwych do uzyskania,
– z części praktycznej min. 75% punktów możliwych do uzyskania.
Z kolei 21 czerwca rozpocznie się sesja egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w Formule 2012 i Formule 2017. Będą to uczniowie kształcący się w zawodach: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa, Technik logistyk oraz młodzież ucząca się w Branżowej Szkole 1 stopnia w zawodach: elektryk, sprzedawca, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych.
Po zdaniu egzaminu (obu części) młodzież otrzyma w Formule 2012 i 2017 świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie, a w Formule 2019 certyfikat kwalifikacji zawodowej.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia na egzaminach.