Narodowe Święto Niepodległości

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju spod jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia.
W uroczyste obchody Święta Niepodległości wpisała się również, jak co roku, nasza szkoła. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół w Warce wraz z pocztem sztandarowym, odpowiedzieli na zaproszenie Dowódcy 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego, Dowódcy 61. Batalionu Lekkiej Piechoty oraz Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu i wzięli udział w Uroczystym Capstrzyku z okazji Święta Niepodległości, który odbył się 10 listopada br.
11 listopada uczestniczyliśmy w uroczystościach związanych ze 101. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, które organizowane były pod patronatem Burmistrza Warki. Pani dyrektor wraz z delegacją młodzieży oraz pocztem sztandarowym uczestniczyła we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w Warce. Następnie delegacja młodzieży złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod pomnikiem 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”.