Spotkanie z panią Eweliną promującą zdrowe żywienie

W ostatnich latach coraz więcej osób interesuje się zdrowym trybem życia. Coraz częściej także w mediach, a nawet w rozmowach osób mijanych na ulicy, pojawia się temat zdrowego odżywiania. Na czym polega zdrowe żywienie? Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę, chcąc odżywiać się zdrowo? Na te i inne pytania odpowiedź znaleźli uczniowie klasy pierwszej Technikum hotelarskiego oraz drugiej i trzeciej Technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami, Aldoną Rzeźnik, Anetą Wodzińską, Maciejem Kwiatkowskim, podczas spotkania z panią Eweliną Mróz – Ottą, które odbyło się 2 czerwca w naszej szkole. Na kilka godzin szkolna pracownia gastronomiczna stała się miejscem pokazu zdrowych, ekologicznych potraw, które zachwycały nie tylko smakiem, ale i estetyką wykonania. Pani Ewelina opowiedziała, jak gotowanie stało się jej pasją i jak radykalnie zmieniło sposób i jakość jej życia. Podczas tego niezwykłego widowiska kulinarnego, w którym mogli osobiście uczestniczyć uczniowie poprzez pomoc w przygotowaniu potraw, adepci sztuki kulinarnej zgłębiali swoją wiedzę na temat sposobów gotowania oraz zdobyli kilka przepisów, które będą mogli wykorzystać w swojej karierze zawodowej. Hitem okazała się lemoniada z pokrzywy, do której skosztowania zapraszamy od września, po wstąpieniu w progi naszej szkoły na profilu gastronomicznym. Inne wykonane potrawy to: ciasto pokrzywowo – kokosowe, żelki rokitnikowe, pesto z podagrycznika czy też kopytka z siemieniem lnianym.
Wszystkie potrawy smakowały wybornie i na pewno wszyscy jeszcze skorzystają z przepisów kulinarnych pani Eweliny. Dziękujemy za smakowite spotkanie 😊