Spotkanie zawodowe

3 marca 2020 r. uczniowie z klasy I Technikum Logistycznego wraz z Panią Agatą Gabler – Śliwą i Panią Magdaleną Szymańską udali się z wizytą do wareckich browarów.🍺Pierwszym, który odwiedzili, był browar przemysłowy należący do grupy piwowarskiej Grupa Żywiec S.A. Młodzież zwiedzała hale produkcyjne i z bliska mogła zobaczyć maszyny służące do produkcji piwa. Podczas oglądania urządzeń przewodnik opowiadał o kolejnych etapach produkcji oraz przybliżył historię wareckiego browaru. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do drugiego browaru, który znajduje się na terenie Warki – BroWarka. Jest to mały browar prowadzony przez pasjonatę warzenia piwa. Powstał w 2016 r. i jest wynikiem wieloletniego zainteresowania piwem i jego warzeniem. W ten sposób uczniowie mogli poznać przemysłową i rzemieślniczą produkcję piwa oraz porównać funkcjonowanie obydwu browarów. Zdobytą wiedzę na pewno wykorzystają na przedmiotach zawodowych.