Szkolny konkurs kulinarny: „Deser FIT – ciesz się smakiem”

W dniach 10-12 lutego 2021 r. w Zespole Szkół im. 1 PLM „WARSZAWA” w Warce odbył się szkolny konkurs gastronomiczny na najlepszy deser w stylu FIT, przygotowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych: panią A. Rzeźnik i pana M. Kwiatkowskiego. Skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich, kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Głównym celem przedsięwzięcia było kultywowanie i pogłębianie wiedzy gastronomicznej, ocena umiejętności zawodowych, wyrabianie poczucia estetyki kulinarnej oraz promowanie utalentowanych uczniów.
Deser w stylu FIT to niskokaloryczny, a zarazem pyszny posiłek oraz zdrowa alternatywa dla tradycyjnych słodkości. Jest idealny na co dzień i od święta. Zawsze poprawi humor i zachwyci niejednego smakosza.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. Uczniowie udowodnili, że można przygotować wyśmienite desery stosując różnorodne techniki kulinarne i dodatki, pamiętając przy tym o zasadach bezpieczeństwa i higieny w ramach obecnie obowiązującego reżimu sanitarnego.
Laureatami konkursu „Deser FIT – ciesz się smakiem” zostali:

  1. Joanna Komorek – klasa III.TG
  2. Damian Bekasiewicz – klasa III. TG
  3. Martyna Makowska, Jakub Brodalka, Natalia Chażyńska – klasa II TG, Patrycja Wachnik – klasa III TG.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za piękne i pyszne desery.
Zapraszamy do galerii kulinarnej.