Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego oraz ślubowanie klas pierwszych

Tegoroczna uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych miała szczególny charakter. Tradycją naszej szkoły jest, że uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie w rocznicę Święta Niepodległości. Tym razem wydarzenie to miało wyjątkowo charakter, ponieważ było połączone z uroczystym otwarciem boiska wielofunkcyjnego. Z tej okazji swoją obecnością zaszczycili nas szczególni goście: Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak, Wicestarosta Jolanta Sitarek, Członek Zarządu Andrzej Zaręba , Radny Powiatowy Cezary Kołodziejski, wieceburmistrz Warki Teresa Knyzio, mjr Mirosław Guziel z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego, Proboszcz parafii św. Mikołaja Biskupa w Warce Stanisław Dobkowski, była wicedyrektor Zespołu Szkół w Warce Urszula Sobolewska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Marzena Jagiełło.
Uroczystość rozpoczęło ślubowanie uczniów klas pierwszych. Rotę odczytał uczeń klasy Ip technikum hotelarskiego Cezary Pawiński. W imieniu klas pierwszych głos zabrali: Wiktoria Wicha i Bartosz Wencel, którzy dziękowali za przyjęcie do społeczności szkolnej oraz obiecywali sumiennie wykonywać uczniowskie obowiązki. Zobowiązali się także nie zawieść pokładanego w nich zaufania.
Następnie uczniowie z klasy 3 technikum logistycznego, pod kierunkiem wychowawczyni Pani Agaty Gabler-Śliwy, przedstawili montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości. Po pięknym i wzruszającym przedstawieniu rozpoczęło się uroczyste otwarcie nowego boiska, którego przebudowa odbyła się w ramach „ Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2019”. Pan Starosta Krzysztof Ambroziak złożył „pierwszakom” serdeczne życzenia z okazji ślubowania, życząc spełnienia marzeń oraz wyraził swoje zadowolenie z powodu otwarcia nowego obiektu sportowego. Swoją radość wyraziła również Pani dyrektor Anna Górnicka. Wyraziła nadzieję, że od teraz nasi uczniowie będą jeszcze chętniej uczestniczyć w lekcjach wychowania fizycznego.