W 2021 roku obchodzimy 700 – lecie Warki.

W 2021 roku obchodzimy 700 – lecie Warki. Warka należy do najstarszych miast na Mazowszu. Czy przed 1321 r. Warki nie było? Skąd wzięła się ta data, co oznacza, dlaczego przyjęto ją jako początkową, jubileuszową w dziejach miasta?
26 maja 2021r. uczniowie klasy 1 Technikum Logistycznego wraz z nauczycielkami, panią Aldoną Rzeźnik i panią Anetą Wodzińską, postanowili odnaleźć odpowiedzi na te pytania.
Przewodnikiem i znawcą w dziedzinie historii Warki był pan Janusz Gwara – przewodnik PTTK WARKA. Podczas trzygodzinnej wędrówki uczniowie poznali najciekawsze miejsca i najmroczniejsze tajemnice miasta.
Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, gdzie uczniowie dowiedzieli się trochę więcej o postaciach historycznych wywodzących się z Warki i okolic.
Każdą porządną wycieczkę należy zakończyć słodkim poczęstunkiem – i tak też się stało. Młodzież skosztowała przysmaków wareckich oferowanych przez kawiarenkę „Savannah” znajdującą się na terenie Parku na Winiarach.
To była wspaniała lekcja lokalnej historii, na która zapraszamy wszystkich z Warki i okolic, bo „cudze chwalicie, a swego nie znacie”.