Wycieczki gastronomiczno-hotelarskie

W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy cykl spotkań z lokalnymi pracodawcami, w ramach których młodzież będzie poznawać tajniki danych zawodów. Opiekę nad adeptami sprawują panie: Aldona Rzeźnik i Aneta Wodzińska.
W piątek 20.09.2019 r. klasy IV TG/TH i III TG odwiedziły browar rzemieślniczy „BroWarka” w Warce. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób warzy i rozlewa się piwo, poznać surowce, z jakich robi się złocisty napój oraz zaznajomić się z cyklem produkcyjnym. Niektórzy próbowali też nalewania piwa do butelek, kapslowania i naklejania etykiet. Młodzież mogła zdegustować kilka rodzajów piw rzemieślniczych, które inaczej smakują niż piwa warzone przemysłowo  Dziękujemy panu Hubertowi Kurzepie za cenną lekcję
W czwartek 26.09.2019 r. klasa I TG/TH odwiedziła restaurację „Kociołek” w Warce. Uczniowie mieli okazję przekonać się, jak działa zakład gastronomiczny w praktyce. Zapoznali się z wyposażeniem technicznym kuchni przemysłowej, zmywalni i sali restauracyjnej. Warto też wspomnieć, że właścicielem restauracji jest nasz były uczeń Marcin Bienias, któremu bardzo dziękujemy za możliwość zwiedzenia jego lokalu oraz za ciepłe słowa, które skierował do młodzieży