Lekcja historii w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Niedawno obchodziliśmy Jubileusz 700-lecia Warki. Z tej okazji mogliśmy poznać wiele nieznanych kart z historii naszego miasta. A jednak ciągle coś nas zaskakuje.
7 kwietnia klasy 3pTL i 1TL były w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce na lekcji historii. Zajęcia prowadziła Pani Elwira Zawadzka, asystent do spraw edukacji i obsługi zwiedzających. Opowiadała o podziemiu niepodległościowym na ziemi wareckiej w czasie II wojny światowej, a w szczególności o działalności IV Ośrodka Obwodu „Głuszec” AK. W czasie spotkania oglądaliśmy zdjęcia Warki z czasów wojny. Poznaliśmy wielu mieszkańców, którzy włączyli się aktywnie w stawianie oporu niemieckiemu najeźdźcy, np. Mariana Podymniaka „Andrzeja”, Józefa Ruszkowski „Floriana”, Władysława Janusa „Jawora”, Tadeusza Sajnoka „Bartosza”, Konrada Kołodziejskiego „Augusta”.
Dziękujemy pracownikom muzeum za to spotkanie. Okazuje się, że dzieje naszego miasta kryją w sobie jeszcze wiele ciekawych, nieznanych nam historii. 🙂