Wystawa czasowa pt. ,,Ramię krzep-Ojczyźnie służ”

W piątkowe popołudnie trzy klasy pierwsze: 1 TI, 1 TLA i 1 TLB z wychowawcami udały się na wernisaż nowej wystawy czasowej pt. ,,Ramię krzep-Ojczyźnie służ” w Muzeum im. K. Pułaskiego.🏛
Z okazji 135 rocznicy Powstania Polskiego Sokolstwa w Ameryce w parku odbył się edukacyjny piknik historyczny, który był jednocześnie okazją do integracji nowo przyjętych uczniów naszej szkoły. Młodzież obejrzała pokazy akrobatyczne członków Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół”, brała udział w grach edukacyjnych, a także prezentacji broni i mundurów. Całość uzupełniał amerykański Food Truck z poczęstunkiem. Hamburgery🍔 cieszyły się ogromnym powodzeniem. Stoisko z książkowymi pozycjami historycznymi ciut mniej, ale komiksy przyciągały uwagę ambitniejszej młodzieży. Swobodne kontakty na łonie natury, w pięknych okolicznościach przyrody pozwoliły na lepsze, wzajemne poznanie i miły początek weekendu.🙂