Wycieczka do Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach

Dnia 22 września 2022 roku klasy 2Ti i 3Tl wybrały się na wycieczkę do Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Należy zaznaczyć, że wszystkie atrakcje tego dnia były bezpłatne dla naszych uczniów, nawet podróż pociągiem Kolei Mazowieckich, które z okazji Dnia bez Samochodu ogłosiły darmowe przejazdy swoimi liniami.

Zwiedzanie na miejscu rozpoczęło się od pokazu ćwiczeń obrończych psów patrolowo- tropiących i ćwiczeń psów z posłuszeństwa ogólnego. Młodzież mogła również ocenić umiejętności jeździeckie policjantów- jeźdźców i sprawność użytkową koni służbowych. W międzyczasie na poligonie odbyło się lądowanie policyjnego śmigłowca S70i Black Hawk, gdzie po krótkiej chwili oczekiwania w kolejce, chętni uczniowie mogli wsiąść do środka i podziwiać wnętrze maszyny z bliska. Ciekawą atrakcją przyciągającą uwagę każdego było także przeprowadzenie akcji ratowniczej, w czasie której strażacy rozcinali dymiący się samochód. Na koniec uczniowie mogli zapoznać się ze stanowiskami promocyjno-edukacyjnymi we własnym tempie, wziąć udział w konkursach i wygrać ciekawe nagrody.

Cały pobyt w Zakładzie Kynologii odbył się na świeżym powietrzu w pięknych okolicznościach przyrody. Co więcej, nasza młodzież mogła się na nowo zintegrować po długiej wakacyjnej przerwie.