Czas wolny spędzony w Maladze

Malaga to miasto, w którym uczestnicy projektu „Viva España! Zagraniczne Praktyki Zawodowe” spędzili cały miesiąc, od 25 lutego do 26 marca 2018r, pracując, nabywając nowe doświadczenia zawodowe, zwiedzając okolicę, poznając nową kulturę i zwyczaje panujące w Hiszpanii. Mieszkali w domach wraz z rodzinami hiszpańskimi, gdzie razem spędzali wieczory, obserwowali ich życie codzienne, smakowali odmiennej kuchni.
Malaga to miejsce turystyczne, położone nad samym Morzem Śródziemnym u podnóża gór Betyckich, mające piękne plaże, gdzie młodzież przy ładnej pogodzie korzystała z plażowania oraz podziwiała wspaniałe zachody słońca. To miasto o ciekawej architekturze, gdyż wśród nowoczesnych gmachów, biurowców i hoteli zachowały się budowle cywilizacji muzułmańskiej i budownictwa typowo chrześcijańskiego. Uczniowie w wolne dni od pracy mogli zwiedzić ruiny mauretańskiej twierdzy Alcazaba, położonej na wzgórzu, przy ruinach Teatru Rzymskiego, podziwiać wspaniałe widoki z fenicjańskiego zamku- Gibralfaro, czy zatracić się w pięknych ogrodach botanicznych. Miejsce to posiada również jak na Hiszpanię przystało, arenę walki byków, z działającym przy niej muzeum. Okres w którym młodzież przebywała w Hiszpanii poprzedzał Święta Wielkanocne, hucznie obchodzone w tym kraju jako Semana Santa mające swoją 500-letnią tradycję. Wszyscy mieszkańcy uczestniczą co roku w uroczystych procesjach organizowanych przez bractwa skupione wokół parafii i podziwiają niesione platformy przedstawiające Matkę Boską oraz różne sceny z Nowego Testamentu. Udział w tych niesamowitych wielkich misteriach wywarł na nas wszystkich niesamowite wrażenie.