Florencja

Florencja, miasto sztuki i pięknej zabudowy. Zatłoczone do granic możliwości, z nieustannym harmidrem w tle ale za to oferujące wiele atrakcji i niesamowitych widoków. Uwagę uczniów, biorących udział w projekcie „Praktyki bez granic 2”, przyciągają wąskie uliczki, piękne budynki i pałace tj.

  • Baptysterium z pięknymi Drzwiami Raju,
  • Katedra Santa Maria del Fiore- czwarty największy kościół na świecie,
  • Ponte Vecchio- najstarszy most złotników,
  • Palazzo Vecchio- pałac ze specyficzną wieżą i świetnym punktem widokowym,
  • Palazzo Pitti- renesansowy pałac z pięknymi ogrodami Boboli,
  • Piazza della Signoria- plac słynący z fontanny Neptuna oraz z otwartej galerii rzeźb Loggia dei Lanzi.

Florencja to miasto zabytek, do którego zjeżdżają się też liczni przedstawicieli sztuki. Tutaj młodzież odnajdywała prace słynnych mistrzów renesansu: Leonarda da Vinci, Galileusza, Botticelliego i Michała Anioła.
Stolica Toskanii to miasto niezwykłe, wręcz olśniewające, z wyśmienitą kuchnią i najlepszym winem na świecie.