Uroczyste podsumowanie projektu “Praktyki bez granic”

We wtorek 13 czerwca 2017 r. w odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Praktyki bez granic”, podczas którego mieliśmy zaszczyt gościć Panią Barbarę Orłowską Naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia, Pana Andrzeja Zarębę Dyrektora Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” i Radnego Powiatu Grójeckiego oraz rodziców uczestników mobilności.
Podczas spotkania można było z pierwszej ręki uzyskać szczegółowe informacje związane z praktykami, obejrzeć krótkie nagrania oraz posłuchać świeżych wspomnień uczestników projektu przy wystawie fotograficznej „Wspomnienia z Rimini”.
Uśmiech i zadowolenie uczniów były nieodzownym elementem spotkania. Jednogłośnie twierdzą, że miesiąc pracy we Włoszech był dla nich ogromną szansą rozwoju zawodowego i osobistego oraz wielką niezapomnianą przygodą.
Każdy z uczestników praktyk otrzymał Certyfikat Europass Mobilność zawierający umiejętności, zarówno te zawodowe jak i społeczne, zdobyte podczas realizacji praktyk, certyfikaty odbycia stażu wystawione przez pracodawców oraz certyfikaty znajomości języka włoskiego, które wystawił partner projektu Sistema Turismo. W przyszłości dokumenty te będą dużym atutem na rynku pracy, a w połączeniu ze zdobytymi kompetencjami znacząco zwiększą szansę w znalezieniu wymarzonej pracy.