„Ten, kto żyje, widzi dużo. Ten, kto podróżuje, widzi więcej”

Zgodnie z arabskim przysłowiem: „Ten, kto żyje, widzi dużo. Ten, kto podróżuje, widzi więcej”, nauczycielki z naszej szkoły: Izabela Podworska, Klaudia Skowrońska, Aldona Rzeźnik i Aneta Wodzińska, w dniach od 1 do 7 maja 2022 roku, odbyły staż jobshadowing w hiszpańskich przedsiębiorstwach z branży hotelarsko-gastronomicznej.
Koordynatorką i opiekunką projektu: „Zawodowo przez Europę” była Izabela Podworska, która podjęła współpracę z firmą partnerską Eurolinks z Grenady. Celem przedsięwzięcia była obserwacja pracy oraz poznanie zasad funkcjonowania hoteli i restauracji w Grenadzie.
Nauczycielki hotelarstwa miały możliwość obserwacji całego cyklu obsługi gości – rozpoczynając od rezerwacji poprzez obsługę w trakcie pobytu, a kończąc na pożegnaniu gościa hotelu Carlos V. Zapoznały się również z obsługą systemów rezerwacyjnych stosowanych w tym hotelu i sprzętu wykorzystywanego w poszczególnych działach obiektu.
Aldona Rzeźnik – nauczycielka przedmiotów gastronomicznych – obserwowała produkcję i ekspedycję potraw w restauracji Al-Hambre. Poznała trendy dotyczące dekoracji i wydawania potraw oraz zasady działania urządzeń wykorzystywanych w gastronomii.
Dzięki udziałowi w projekcie Klaudia Skowrońska – nauczycielka języka angielskiego zawodowego – wzbogaciła swoje słownictwo branżowe oraz miała możliwość zastosowania fachowych zwrotów bezpośrednio w branży hotelarskiej i gastronomicznej. Dodatkowo była wsparciem dla pozostałych nauczycielek. Bez jej pomocy komunikacja byłaby bardzo utrudniona.
Dziękujemy zagranicznym partnerom za chęć dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami.
Uczestniczki projektu