Obchody Dnia Kazimierza Pułaskiego

7 października 2022 r. klasa pierwsza technikum hotelarskiego i handlowego na czele z p. dyrektor A. Górnicką, wychowawcą klasy p. A. Wodzińską i opiekunką Samorządu Szkolnego p. Magdaleną Szymańską uczestniczyła w obchodach Dnia Kazimierza Pułaskiego w 243. rocznicę śmierci bohatera dwóch Narodów oraz 55. rocznicę powstania Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Uczniowie wyznaczeni do Pocztu Sztandarowego Szkoły tj. Oliwia Sosnowska, Maciej Piekarniak i Amelia Kubera oraz delegacja do złożenia kwiatów przy pomniku Kazimierza Pułaskiego
tj. Natalia Łukasiewicz i Dawid Przybylski reprezentowali naszą szkołę podczas obchodów. Młodzież miała możliwość uczestnictwa w ślubowaniu uczniów klas pierwszych PSP nr 2 im. K. Pułaskiego oraz w pokazie grupy rekonstrukcyjno-historycznej. Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie z kuratorami nowej wystawy czasowej pt. “Ramię krzep-Ojczyźnie służ. 135 rocznica powstania Sokolnictwa Polskiego w Ameryce”. Dla uczniów naszej szkoły była to ciekawa lekcja patriotyzmu i historii.