Przerwa na czytanie

26 października 2022 r. nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”, której organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. 📖📖📖
Była to już III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu osób czytających podczas przerw, organizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Celem przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Wzięcie udziału w akcji polegało na czytaniu książek przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły na każdej przerwie. Niektórzy przynieśli własne książki, a inni wypożyczyli interesujące ich pozycje z księgozbioru bibliotecznego.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom, którzy przyłączyli się do propagowania czytelnictwa w ZS w Warce. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 296 uczniów placówki wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły.
Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie” i będzie nas, czytających, jeszcze więcej. 🙂📚📖