Z wizytą u Generała Pułaskiego

Dnia 9 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie pt. „Z wizytą u Generała Pułaskiego” realizowanym przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Klasy 1TG i 1TLb wyruszyły na wycieczkę do Muzeum w Warce. Muzeum to powstało w 1967 roku, na cześć najbardziej znanego mieszkańca tego domu – Kazimierza Pułaskiego – polsko-amerykańskiego bohatera walk o niepodległość obu narodów. Uczniowie mieli okazję poznać nie tylko losy słynnego Kazimierza, ale także innych wielkich Polaków, którzy emigrowali do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Następnie nasza młodzież mogła odpocząć w piękną słoneczną pogodę, obserwując dziewiczą przyrodę, słuchając szumu starych drzew i śpiewu ptaków. Po zwiedzaniu razem z przewodnikiem uczniowie zostali ugoszczeni pieczonymi kiełbaskami. Zorganizowano również zabawy integracyjne przez animatorów. Na koniec każdy uczestnik wycieczki otrzymał pamiątkowe materiały informacyjne i gadżety. Dziękujemy pracownikom muzeum za spotkanie, to był cudownie spędzony dzień.