„Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów! (…)”

11 listopada 1918 r., to dla Polaków szczególna data. Wtedy, to po raz pierwszy od 123 lat mogliśmy cieszyć się z odzyskania niepodległości. Dziś mija już 104 lata od tego ważnego wydarzenia.

Z tej okazji dnia 16 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez Polskę. Przygotowany został spektakl słowno-muzyczny, którego hasłem były słowa Edwarda Łojana: “Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów! (…)”. Nasza młodzież z dumą wyrecytowała wiersze sławiące walkę i bohaterskie czyny naszych narodów oraz pięknie zaśpiewała pieśni patriotyczne.

Tego dnia odbyła się również uroczystość ślubowania. Uczniowie klas pierwszych w przemówieniu podziękowali za przyjęcie ich do grona uczniów oraz złożyli obietnicę, że będą godnie dbać o imię szkoły. Starsi uczniowie serdecznie powitali młodszych kolegów i życzyli im samych sukcesów.