Książkowa lista przebojów

Książkowa lista przebojów to akcja, która odbyła się w naszej szkole w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Każdy uczeń mógł zaproponować książkę, którą warto przeczytać. Propozycje do „Książkowej listy przebojów” uczestnicy składali na kartach zgłoszeń w czasie lekcji wychowawczych na ręce uczennic Koła Miłośników Biblioteki. Każdy głosował tylko raz, dzięki czemu wybory były wyjątkowo przemyślane. W głosowaniu wzięło udział 298 uczniów. Spośród głosujących wylosowano dwie osoby, które otrzymały nagrodę – są to:
Natalia Jagiełło- kl. 3TOI
i Jakub Drągowski- kl. 1A.
Akcja miała na celu promocję czytelnictwa i zainteresowanie książką, uzyskanie informacji na temat najchętniej czytanych przez młodzież książek, ich ulubionych autorów oraz preferowanych gatunków literackich. Okazuje się, że istnieją książki ponadczasowe, po które od lat sięgają młodzi czytelnicy.

A oto lista książkowych hitów:
1. Seria „Wiedźmin”- Andrzej Sapkowski;
2. „Harry Potter”- J.K. Rowling;
3 .„Oskar i pani Róża” – Eric Emmanuel Schmitt;
4.„Okrutny Książe”- Holly Black;
5. „To”- Stephen King;
6.„Gwiazd naszych wina” – John Green;
7.„Opowieść wigilijna” – Charles Dickens;
8. „Zwiadowcy”- John Flanagan;
9. „Złodziejka książek” – Markus Zusak;
10.„Szklany Tron”- Sarah J. Maas.