Wycieczka do grodu Kraka.

W dniach 14-16 listopada klasy III TOI, III TL i III TLH odwiedziły gród Kraka i okoliczne miejscowości. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili Kopalnię Soli Bochnia, która jest najstarszą kopalnią soli w Polsce. W bocheńskiej kopalni, dziś unikatowym wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zabytku, działalność górniczą rozpoczęto w 1248 r. Śladem eksploatacji jest niezwykły labirynt solnych komór i korytarzy ukryty pod Bochnią, najstarszym miastem Małopolski. Uczniowie obejrzeli najcenniejsze zabytki bocheńskiej żupy, spacerując podziemną trasą turystyczną. Multimedialna ekspozycja nadała zwiedzaniu charakteru swoistej podróży w czasie od Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi, przez wszystkie epoki do czasów współczesnych. Słuchowiska przestrzenne, interaktywne prezentacje oraz materiały filmowe wyświetlane na wkomponowanych w naturalną scenografię ekranach holograficznych uatrakcyjniły pobyt w kopalni.
Drugiego dnia przyszedł czas na zwiedzanie Krakowa. Pani przewodnik poprowadziła uczniów Drogą Królewską oraz uliczkami miasta, pokazując najciekawsze miejsca dawnej stolicy Polski. Nie zabrakło oczywiście wizyty na Wawelu, zwiedzania Katedry, spotkania ze Smokiem. Wieczorem, najodważniejsi uczestnicy wycieczki, zdecydowali się na sporą dawkę adrenaliny, wchodząc na seans do Lost Souls Alley – Domu Strachów. Ostatniego dnia grupa zwiedziła Jaskinię Nietoperzową i udała się na spacer po Ojcowskim Parku Narodowym. Pogoda tego dnia nie sprzyjała wędrówkom, ale to nie popsuło nikomu humoru. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili wieczorem do Warki. Oby więcej takich wyjazdów! 🙂👍
Wycieczka dofinansowana została z programu Poznaj Polskę.