Konkurs na najładniej udekorowany stolik

W wielu krajach na świecie dekorowanie stołu na specjalne okazje jest ważną tradycją. Niezależnie od tego, czy chodzi o uroczysty obiad rodzinny, przyjęcie urodzinowe czy świąteczne spotkanie, dekorowanie stołu może wprowadzić wyjątkowy nastrój i sprawić, że wszyscy będą się czuli wyjątkowo.
Konkursy na najładniej udekorowany stolik to doskonała okazja, aby pokazać swoją kreatywność i talent dekoratorski, ale także czas na wspaniałą zabawę.
Dlatego też wychodząc naprzeciw tym trendom w naszej szkole zorganizowany został konkurs na najładniejszą dekorację stołu na wyjątkową okazję jaką jest Dzień Kobiet. W rozgrywkach wystartowało 13 dwuosobowych drużyn z klas pierwszej i drugiej hotelarskiej. Organizatorki p. I. Podworska i A. Wodzińska oraz gościnnie p. M. Maciak oceniały m.in. prawidłowość ułożenia zastawy, estetykę, oryginalność, pomysłowość i harmonię kolorów. Wszystkie grupy wykazały się ogromnym zaangażowaniem i innowacyjnością w przygotowaniu stołu. Fantazja i świeże podejście do tematu zaskoczyła obserwatorów z innych klas. Po burzliwych obradach zwyciężyły Klaudia Liwowska i Julia Sobień z klasy drugiej oraz Weronika Bajerowska i Karolina Okrasa z klasy pierwszej. Nasz szkolny konkurs okazał się doskonałą lekcją hotelarstwa w praktyce.

Podpisaliśmy porozumienie z SGGW

Kolejna umowa współpracy i kolejne nowe możliwości dla naszych uczniów 🙂Dziękujemy Pani Dziekan Wydziału Rolnictwa i Ekologii Dr hab. Irena Suwara, prof. SGGW za podpisana umowę i za możliwości, które dzięki temu otwierają się dla uczniów naszej szkoły 🙂

Wycieczka zawodowa do pięciogwiazdkowego Hotel Afrodyta Business & Spa

Uczniowie wszystkich klas technikum hotelarskiego mieli okazję uczestniczyć w fascynującej wycieczce zawodowej do ⭐️pięciogwiazdkowego Hotel Afrodyta Business & Spa w Radziejowicach. Była to dla nich doskonała okazja do zdobycia praktycznych umiejętności w branży hotelarskiej.
Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję poznać różne działy hotelowe, w tym recepcję, kuchnię, salę bankietową oraz pokój hotelowy. Przewodnicy, którzy towarzyszyli grupie, zaprezentowali im najnowocześniejsze technologie oraz standardy obowiązujące w branży hotelarskiej. Uczniowie mieli okazję poznać sekrety pracy recepcjonisty, przygotowania dań w kuchni, głównych zasad pracy w klubie nocnym oraz sposobu dekorowania sali bankietowej.
Podczas wycieczki, uczniowie mieli okazję porozmawiać z doświadczonymi pracownikami hotelu i poznać ich drogę kariery oraz doświadczenia zawodowe. Spotkanie to pozwoliło im uzyskać cenne informacje na temat pracy w branży hotelarskiej oraz zachęciło ich do dalszego rozwoju w tej dziedzinie.
🤩 Dodatkowo między naszą szkołą a hotelem „Afrodyta” została nawiązana współpraca partnerska w zakresie szeroko pojętej edukacji hotelarskiej.🤝
🥳 W ramach pierwszych działań partnerskich, uczniowie otrzymali zaproszenie na odbycie miesięcznych praktyk zawodowych z zapewnieniem zakwaterowania i wyżywienia.

Wernisaż wystawy „Gloria Victis. Powstanie Styczniowe – 160 rocznica zrywu.”

9 lutego odbył się wernisaż wystawy poświęconej powstaniu styczniowemu, przygotowanej przez zespół Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Po oficjalnym otwarciu ekspozycji, w zimowej scenerii parku, zgromadzeni mieli możliwość obejrzeć inscenizację potyczki powstańczej w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznej z Warki i Warszawy. Zaangażowanie rekonstruktorów zarówno oddziału polskiego jak i rosyjskiego, wzbudziły wielkie emocje, zwłaszcza wśród najmłodszych obserwatorów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali poczęstowani pyszną, gorącą zupą.

Finałowy turniej piłki siatkowej

26 stycznia 2023r. w sali gimnastycznej ZS Warka odbył się finałowy turniej piłki siatkowej. Turniej ten dedykowany był Pani Eli Woźniak, która zmaga się ciężką chorobą nowotworową. Uczniowie, aby móc oglądać grę swoich kolegów musieli kupić bilet za symboliczną złotóweczkę. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. Podczas gry można było podziwiać ogromne zaangażowanie zawodników w walce o każdy punkt. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play, w jakim rozgrywane były mecze.
I MIEJSCE- WARIACIKI II MIEJSCE- INTER GNOJNICA III- TG TEAM