Spotkanie z Mariuszem Brymorą.

W piątkowe popołudnie 10 marca 2023 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z Mariuszem Brymorą- dyplomatą, konsulem Polski w Stanach Zjednoczonych, pisarzem. Odbyło się ono w ramach Akademii Polonijnej prowadzonej przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Tym razem tematem spotkania była książka „Spowiedź Ambasadora” opracowana przez pana Brymorę na podstawie maszynopisu Romualda Spasowskiego – ambasadora Polski w Argentynie, Indiach i Stanach Zjednoczonych, który w 1981 r., po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego, zdecydował się prosić o azyl w USA. Rozmowę prowadził ks. dr hab. Sławomir Zych z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Słuchacze mieli okazję bliżej poznać barwną i pełną kontrastów sylwetkę Spasowskiego oraz motywy, którymi kierował się autor publikacji, kiedy podejmował się pracy nad nią.
Na zakończenie pani dyrektor Iwona Stefaniak wręczyła nam egzemplarz książki, na którym pan konsul złożył swój autograf.
Publikacja trafi do biblioteki szkolnej. Serdecznie zachęcamy do lektury, bo naprawdę warto!