Dzień Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej 📖🧑‍🏫to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego powszechnie zwane Dniem Nauczyciela. Obchody tego święta w Zespole Szkół w Warce odbyły się dnia 13 października 2023 r., co było doskonałą okazją do wyrażenia podziękowań za wysiłek nauczycieli i pracowników naszej szkoły uczestniczących w procesie kształtowania szlachetnych postaw i światłych umysłów swoich wychowanków.
Pani Dyrektor Anna Górnicka rozpoczęła przemówieniem, podczas którego przywitała serdecznie wszystkich obecnych oraz złożyła nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi najserdeczniejsze życzenia. Serdeczne wyrazy uznania dla naszych pedagogów przekazali Pan Andrzej Zaręba – członek Zarządu Powiatu Grójeckiego z ramienia pana Starosty Krzysztofa Ambroziaka, również pani Aneta Kantorowicz jako reprezentant Rady Rodziców oraz Samorząd Uczniowski, który podziękował nauczycielom za ciężką pracę i wysiłek włożony w edukację.
Klasy 3 Technikum Informatycznego i 3 Technikum Logistycznego przygotowały tego dnia akademię pod okiem swoich wychowawców: Pani Sylwii Bekas i Pani Agaty Gabler- Śliwy. Hasłem przewodnim występu był cytat J. Korczaka “Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwijać”, który był ściśle związany z pierwszą częścią przedstawienia pt. “Nasz szkolny raj”. W drugiej części w sposób humorystyczny przedstawiono dialogi nauczycieli z uczniami, które często można usłyszeć podczas różnych lekcji. W międzyczasie wyświetlone zostały śmieszne filmiki z sytuacjami pochodzącymi z życia szkoły nagranymi przez naszych najaktywniejszych uczniów. Na zakończenie części artystycznej nasza młodzież złożyła nauczycielom życzenia włączając całą społeczność szkolną w śpiewanie autorskiego karaoke na melodię powszechnie znanej piosenki, którą na gitarze zagrała Pani Aldona Rzeźnik. Wszyscy uczniowie i nauczyciele z zadowoleniem i uśmiechem na twarzy oglądali występy. 👩‍🎓🧑‍🎓
Po zakończeniu uroczystości nauczyciele mogli delektować się wspaniałym poczęstunkiem przy kawie , który był prezentem od wszystkich rodziców naszych uczniów i Samorządu Uczniowskiego.🍰🎂🥧☕Dziękujemy 😊