#przerwanaczytanie

Dziękujemy wszystkim za aktywność i zaangażowanie w tę piękną międzynarodową akcję czytelniczą!
📖📕📙📗📘📚
O tym, jak ważne jest czytanie i sięganie po lekturę od najmłodszych lat nie trzeba nikogo przekonywać. Nic więc dziwnego, że po usłyszeniu akcji wspólnego czytania na przerwie, postanowiliśmy kolejny raz wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Staramy się promować czytelnictwo i miłość do książek poprzez różne akcje, dlatego i tym razem nie zawahaliśmy się.
24 października 2023 r. nasza szkoła przystąpiła do IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji ” Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej ” Cała Polska czyta dzieciom”.
W akcji wzięła udział cała społeczność szkoły. Każdy z uczestników wybrał z biblioteki szkolnej lub przyniósł z domu swoją książkę.
CZYTANO WSZĘDZIE! w klasach, na korytarzu i oczywiście w bibliotece.
Mam nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie” i będzie nas czytających jeszcze więcej.