#MłodziMająGłos

O zaangażowaniu młodzieży mówi się dużo, ale nie zawsze dobrze. Zadając temu kłam młodzież Zespołu Szkół w Warce wraz z panem Tomaszem Rawskim- radnym Gminy Warka zorganizowała panel dyskusyjny pod hasłem #MłodziMająGłos, na który zostali zaproszeni przedstawiciele Samorządów Uczniowskich ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych gminy Warka. Celem debaty było zastanowienie się, czego brakuje młodym ludziom w naszym mieście, biorąc pod uwagę takie obszary jak:
✅edukacja i kultura
✅czas wolny, rekreacja, sport
✅praca, rozwój zawodowy , biznes
✅polityka i samorząd.
Podczas panelu, prowadzonego przez pana Tomasza Rawskiego, młodzi ludzie pracując w grupach: PRZESZŁOŚĆ, TERAŹNIEJSZOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ zastanawiali się nad trzema kwestiami:
❔Czego brakowało młodym ludziom w Warce 5 lat temu i co wówczas należało zrobić, aby te problemy rozwiązać;
❔Czego aktualnie brakuje młodzieży w Warce, jakie mają problemy i co należy zrobić;
❔Czego młodzi ludzie mogą potrzebować za 5-10 lat, z jakimi wyzwaniami będą się mierzyć, na które już teraz miasto powinno się przygotować.
W otwartej debacie uczestnicy stworzyli dekalog pomysłów, który zostanie przekazany przez młodzież Burmistrzowi Miasta Warka podczas sesji rady miejskiej.
Spotkanie w ZS Warka obfitowało w bardzo interesujące pomysły, celne uwagi i spostrzeżenia dotyczące naszego miasta. Pokazało ogromne zaangażowanie młodzieży, jej otwartość na pracę w jednostkach samorządowych.
To nie koniec działań młodzieży w ramach #MłodziMająGłos pod czujnym okiem pana Tomasza Rawskiego, ale o tym w kolejnych odsłonach.