Warsztaty „Przestań oceniać, zacznij doceniać”

Metoda dramowa jest metodą pozwalającą przekazywać treści kształcenia w powiązaniu z przeżyciem i doświadczeniem. Nie jest inscenizacją ani teatrem. Polega na improwizacji, skłania uczestników do wchodzenia w role, a nie do ich odgrywania.
We wtorek 7.11.2023r. klasa 2TLA uczestniczyła w warsztatach „Przestań oceniać, zacznij doceniać” z wykorzystaniem metod dramowych, prowadzonych przez ks. Przemysława Bogusza,
„Całe warsztaty, z których bez wątpienia każdy z nas coś wyniósł dla siebie, poruszały bardzo ważne tematy. Były one przedstawiane poprzez różne, ciekawe aktywności, podczas których przełamywaliśmy bariery i zmienialiśmy sposób patrzenia na wiele spraw. Na pewno nauczyły nas, żeby doceniać samego siebie i ludzi nas otaczających, zamiast ich oceniać. Warsztaty pokazały nam również, że o dziwo, potrafimy się zintegrować całą klasą. Warto wspomnieć, że te warsztaty były miłą odskocznią od codzienności i dały nam nie tylko życiową lekcję, ale również dużo fanu.”
Uczniowie 2 TLA