Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

Dnia 27 listopada 2023r. w naszej szkole uczniowie mieli okazję wziąć udział w pokazach Wirtualnego Teatru Historii.
🤩🤩🤩
Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to stworzona przez Fundację Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa” przestrzeń, w której popularyzowana jest historia Polski za pomocą technologii Virtual Reality. Każdy widz otrzymuje gogle VR i słuchawki, dzięki czemu całkowicie przenosi się do wirtualnego świata wydarzeń sprzed lat, które rozgrywają się wokół niego. Obraz projektowany jest dookoła widza (360 stopni), a obrotowe fotele umożliwiają swobodne obserwowanie akcji. Nowoczesna technologia produkcji sprawia, że goście Wirtualnego Teatru Historii mają wrażenie fizycznego uczestnictwa w przygodach bohaterów. Taki sposób prezentacji historii wzmaga doznania oraz wpływa na szybkie i długotrwałe jej zapamiętanie.
Nasi widzowie mieli do wyboru kilka pozycji wchodzących w zakres repertuaru WIRTUALNEGO TEATRU HISTORII „NIEPODLEGŁA”.
Były to filmy VR pod tytułem:
🎬„Dża-Dża”,
🎬„Kino”,
🎬„Wiktoria 1920”,
🎬„Kartka z Powstania”,
🎬„MS Piłsudski – Podwodna Misja”.
Wirtualna rzeczywistość udowadnia, że poznawanie historii może być fascynującą przygodą!🙂