Praktyczna lekcja obsługi konsumenta dla maluchów

Uczniowie kl. III TH zorganizowali praktyczną lekcję obsługi konsumentów dla „maluchów” z PSP w Ostrołęce połączoną z wykładem na temat zasad zachowania przy stole.
Zajęcia odbyły się 10.01.18r. w Ostrołece. Uczestniczyły w nich dzieci z klas 0-3 wraz z wychowawcami.
Przyszli hotelarze przygotowali prezentację multimedialną na temat zasad zachowania się przy stole. Dzieci dowiedziały się skąd się wzięły sztućce i jaka jest ich historia, poznały ich ,, mowę ” i zasady zachowania przy stole.

Punktem kulminacyjnym był pokaz sztuki kelnerskiej, podczas którego uczniowie ZSP WARKA prezentowali praktyczne umiejętności.
Ostatnim efektem uroczystości były konkursy i zabawy dla dzieci ze znajomości etykiety stołu. Po takiej dawce wiedzy na dzieci czekała muzyczna niespodzianka przygotowana przez starszych kolegów.
Wszyscy razem zaśpiewali refren piosenki:
„Kiedy jestem głodny to jem sztućcami,
kiedy jestem w domu, to jem sztućcami,
Ja jem sztućcami, Ty jedz sztućcami”
(muzyka i słowa piosenki kl. III TH)

Na pożegnanie dzieci dostały słodki upominek i obiecały, że teraz to one odwiedzą ZSP w WARCE

Uczniowie i uczennice kl. III TH