Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 06.02.2024  będziemy obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu. Ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

 

Z okazji tego wydarzenia, zapraszamy uczniów  do sali 22 o  godzinie  11:00   na oglądania transmisji online z Gali Dnia Bezpiecznego Internetu.