W góry, w góry tym razem słowackie

Następnie ze starego Smokowca udaliśmy się pieszo na Hrebienok 1285 m n.p.m. i dalej do wodospadu Zimnej Wody. Mogliśmy podziwiać zespół malowniczych kaskad utworzonych przez potok na skalnych progach polodowcowych Doliny Zimnej Wody. Po ciężkim dniu wieczorem relaksowaliśmy się w nowych basenach termalnych „Gorący Potok” w Szaflarach z naturalną wodą siarkową, prosto z odwiertu, bez chemikaliów.

W dniu wyjazdu uczestniczyliśmy w prelekcji prowadzonej przez Pana Adama Gąsienicę, która odbyła się w Izbie Regionalnej w Murzasichle. Opowieści o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, legendach zbójnickich, muzyce i stroju przeplatane były prezentacją instrumentów oraz humorem góralskim.

Pełni wrażeń, niezapomnianych widoków wieczorem 07.07.2016 r. wróciliśmy do Warki.

  Ewelina Jędral,   Daria Szymańsk