Wycieczka w Góry Świętokrzyskie.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. W dniach 16 -18 maja uczniowie klas logistycznych wzięli udział w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. W pierwszym dniu zwiedzali osadę średniowieczną w Hucie Szklanej, w której, dzięki odkryciom archeologicznym, zabudowaniom i aktorom odtwarzającym postacie z epoki, można przenieść się w czasie o kilka stuleci. Świętokrzyski Park Narodowy, pasmo gór Łysogóry z Łysicą i Świętym Krzyżem oraz zamek Królewski w Chęcinach to miejsca, które urzekły młodzież. 🌳🌳🏰 Programem kolejnego etapu wycieczki były Kielce i Kadzielnia – jedna z atrakcji turystycznych, która powstała na terenie dawnego kamieniołomu, zbudowanego z wapieni górnodewońskich. Przy pięknej pogodzie uczniowie zwiedzali Pałac Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, który pisarz otrzymał w darze od społeczeństwa z okazji 25 – lecia pracy literackiej. 📖 ✍️ Od 1958 r. w pałacu znajduje się muzeum poświęcone jego życiu i twórczości, stanowi ono oddział Muzeum Narodowego w Kielcach. Kolejną atrakcją był Dąb Bartek najstarsze drzewo w Świętokrzyskim, które ma 684 lata. 🌳Wycieczka zakończyła się wizytą w Opactwie Cystersów w Wąchocku oraz zjedzeniem obiadu u zakonników. 🙂🤩