Sewilla

Uczestnicy projektu ”Zawodowo przez Europę” odwiedzili 12 września piękną Sewillę, gorące miasto Hiszpanii, pełne atrakcji turystycznych. Miasto będące stolicą Andaluzji, znane z największej gotyckiej katedry świata, pałacu Real Alcazar i Generalnego Archiwum Indii wpisanych na listę UNESCO. Młodzież miała okazję także podziwiać symbol aglomeracji- Złotą Wieżę, usytuowaną nad rzeką, będącą pozostałością fortyfikacji miasta. Sewilla to miejsce z wąskimi uliczkami stworzonymi do spacerów, mimo czasami niespotykanej w tym rejonie, kapryśnej pogody. Miasto słynie z niezliczonej ilości drzewek pomarańczowych, które w okresie wiosennym, od kwietnia do maja, kwitną na potęgę. Zapach ten, zapach kwiatu pomarańczy zmieszany z kadzidłem, tak charakterystycznym dla Semana Santa, jednocześnie przyprawia o ból głowy i zachwyca. Kto raz go poczuje, prawdopodobnie zakocha się w Sevilli na amen.