Wycieczka do Warszawy

Dnia 26 września 2022 r. klasa I Technikum Informatycznego wybrała się wraz z wychowawcą Beatą Wolską i panią Agnieszką Kopycką na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem był Black Cat Escape Room na Grochowskiej. Według opinii młodzieży zabawa w pokojach zagadek była świetna i fascynująca. Zmuszała do intensywnego myślenia i współdziałania w grupie . Powiedzenie ,,Co kilka głów to nie jedna!” sprawdziło się w 100 procentach . Uczniowie zostali podzieleni na kilkuosobowe zespoły i przypisani do pokoi: ,,Powstanie Warszawskie”, ,,Złoto Nazistów”, ,,Dom Morderców” i ,, Zbrodnia na płótnie”. Niektóre akcje przyprawiały o ciarki na plecach . Nie będziemy ich opisywać, bo chcemy zachęcić innych do udziału w grach, które wbrew pozorom nie są proste i dziecinne. Kolejnym punktem programu był seans filmowy ,, Orlęta. Grodno 39”. Film przedstawia losy 12 letniego Żyda – Leona, który wykazał się wielką odwagą podczas wojny. Ukazuje trudną codzienność, z jaką borykali się młodzi ludzie i ich traumatyczne przeżycia. Uczy nas pokory i niesie przesłanie, by za wszelką cenę unikać zbrojnych rozstrzygnięć i dążyć do pokoju na świecie bez względu na narodowość . Po filmie był czas wolny, który pozwolił wszystkim najeść się do syta według upodobań lub pospacerować po galerii.
Młodzież zaliczyła wyjazd do udanych i zwróciła uwagę na to, że taka integracja pozwoliła im poczuć się drużyną i fajnie by było taki wyjazd powtórzyć.